Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

Статистика відвідувань

Все більше закладів соціальної сфери району кардинально змінюються й отримують нове життя

З кожним днем і місяцем все більше закладів соціальної сфери району кардинально змінюються й отримують нове життя. Закипіла робота вже й у Котюжинцях, Чернятині та Дружному.

-Ми хочемо, щоб наші люди зрозуміли, що немає різниці в якому населеному пункті ти живеш, належні умови праці та відпочинку потрібно створити і у маленьких селах. Для цього не треба плакатись на життя, шукати винних, а варто самому змінювати це життя, - каже голова Калинівської районної ради Василь Поліщук. – Тішить те, що наші люди хочуть змін і завжди готові допомагати. Звичайно, у кожному населеному пункті активність мешканців громад різна, але все змінюється і люди також змінюються, вони починають перейматися проблемами своєї громади, допомагати у їх вирішенні. Не стоять осторонь наших починань й депутати різних рівнів, приватні підприємці. У Котюжинцях, Чернятині та Дружному, наприклад, велику допомогу нам надають депутати районної ради Георгій Лученко, Сергій Моргунський, приватний підприємець Віктор Літвінчук. Завдяки таким патріотам нам вдається реалізовувати всі починання.

Три в одному

 На завершальному етапі ремонтні роботи адміністративного центру у Чернятині. Приміщення, в якому планували відкрити дитячий садок, було побудовано ще у вісімдесятих роках, але нові стіни так і не почули дитячого сміху. Лише з часом частину будівлі було виділено під церкву, решта залишалася пусткою.

-Звичайно, коли починали ремонтні роботи було страшно, але з часом, коли відчув підтримку та допомогу районної ради, на серці стало спокійніше, - каже Чернятинський сільський голова Олександр Злотник. – Велику підтримку відчуваю від голови районної ради Василя Поліщука. Він вміє організувати роботу і після розмови із ним хочеться щось робити.

А попрацювати довелося добре. Зі старого приміщення тут залишилися хіба що зовнішні стіни. Решту робили, як кажуть, з нуля.

У відремонтованому приміщенні розташовуватимуться сільська рада, фельдшерський пункт та дитячий садок. Приміщення сільської ради та ФАПу вже фактично готові до відкриття, а у дитячому садочку ще тривають внутрішні роботи, художниця Тетяна Зубко розписує стіни.

– Старе приміщення, в якому розмістилися сільська рада і ФАП вже має більше шістдесяти років, - каже Олександр Злотник, - а у новому приміщенні все зроблено за сучасними мірками. Тут буде і внутрішня вбиральня, і холодна та гаряча вода. Більша частина населення громади – це літні люди, яким потрібна постійна медична допомога. У ФАПі облаштуємо кімнату, де можна буде прокапати хворого, надати необхідну медичну допомогу. А старі приміщення ми плануємо віддати у користування підприємцям, де надаватимуть послуги населенню швачка, перукар чи інший майстер.

Тридцять років очікували на дитячий садок

Сорок маленьких мешканців Дружного очікують на відкриття дитячого садка. На цю подію у Дружному чекають уже тридцять років. Саме стільки часу стояло в селі пусткою недобудоване приміщення дитячого садочка. За цей час новобудова перетворилася на смітник. Надія на зміни з’явилася кілька років тому. Впродовж двох років сільська рада готувала проекти на обласний конкурс розвитку громад і в 2013 році мешканцям Дружного таки пощастило. За рахунок коштів конкурсу та співфінансування з районного бюджету у приміщенні дитячого садка було замінено вікна та двері, згодом почався ремонт даху.

-А потім пішов з посади голови райдержадміністрації Василь Поліщук і на цьому наш ремонт закінчився, - пригадує Дружненський сільський голова Наталія Малогулко. – І лише тепер знову з’явилася надія та розпочалися ремонтні роботи. У нас немає великих інвесторів, тому все робиться потроху. Розраховуємо на власні сили і підтримку районної ради. У нинішньому році також написали проект на обласний конкурс з утеплення приміщення дитячого садка, тепер очікуємо на результати.

Значну частину робіт у Дружному вже зроблено - встановлено котел, змонтовано електропроводку та побудовано нову каналізацію. Тепер приступили до внутрішніх робіт. Майстер з ремонту Ольга Яремчук вже поклала плитку в одній кімнаті, на черзі наступна кімната – санвузол.

Найближчий дитячий садок від Дружного аж у Польовій Лисіївці, а місцеву  малечу виховують матусі і бабусі. То ж відкриття дитячого садка має стати важливою подією у житті громади.

Нове життя старому будинку культури

У Котюжинецькому сільському будинку культури розпочалися ремонтні роботи.

-Це приміщення було побудовано ще наприкінці шістдесятих років. З того часу лише кілька разів робився ремонт, - каже Котюжинецький сільський голова Василь Сторч. -  У 2013 році  тут було  замінено вікна і двері, зроблено поточний ремонт фойє, пофарбовано приміщення будинку культури ззовні. А глядацька зала залишилася у занедбаному стані. Ми звернулися за допомогою до голови районної ради і він відгукнувся на наше прохання. Більша частина будівельних матеріалів закуплено за кошти районного бюджету, а частину за кошти сільського бюджету, район допомагає нам майстрами.

Ремонтні роботи у Котюжинцях лише на початковій стадії – підготовлено глядацький зал до ремонту й майстри починають роботу. У планах сільського голови не лише відремонтувати приміщення будинку культури та бібліотеки, а й виділити кілька кімнат під приміщення сільської ради.

-На сьогоднішній день ми не маємо свого приміщення, а орендуємо його у приватних осіб. Через це не можемо навіть відремонтувати будівлю, яка цього потребує, - продовжує Василь Сторч. – Якщо буде можливість, ми хочемо виділити під сільську раду кілька кімнат у будинку культури, як це зроблено, наприклад, у Черепашинцях. Тут будуть створені кращі умови праці для наших працівників і людям буде зручніше.

Повернутись

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація