Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

Статистика відвідувань

Виступ голови Бережанської громади на Загальних зборах членів ВОАОМС

В Калинівському районі Вінницької області є гарне, мальовниче село Бережани, багато кому відоме ще під назвою Комунарівка.

Красивим його створили люди і природа, адже з трьох сторін воно омивається річкою Постолова, на основі якої створено каскад ставків. Тож ми круглий рік милуємось мальвничими територіями і берегами, а Комунарівська  риба, взагалі, відома далеко за межами району і області.

В Бережанах проживають 1200 добрих, щирих, працьовитих людей, які люблять своє село та вболівають за його майбутнє. І ми - органи місцевого самоврядування – маємо забезпечувати жителям зручне, та комфортне життя.

У нашій громаді всі будівлі соціальноі сфери розташовані компактно, на одній центральній вулиці Миру. Це і ДНЗ «Казка», загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, амбулаторія, Будинок культури,сільська бібліотека, сільська рада, контора агрогосподарства.

Хоча ми ще й не ОТГ, але дуже активні. В нас є ОК «Подільський  водограй, який надає послуги водокористування, ГО «Бережанська нова громада», комунальне господарство «Пан Господар».

Також наша громада є дуже активною в написанні проектів розвитку, і за останні  9 років у нас їх реалізовано вже 21 – обласних і міжнародних.

Зауважу, що все це стало можливим лише завдяки тісній співпраці з районною радою, яку очолює Василь Кіндратович Поліщук та районною адміністрацією, голова – Володимир Гаврилюк, підприємством «Поділля Агропродукт» і підприємцями, які діють на територіі села, адже  майже в усіх конкурсах передбачено співфінансування, без якого неможливо реалізувати проекти.

 

Наші здобутки – це наші позитивні зміни. А розпочалися вони у 2011 році, коли ми виграли перший проект і провели по селу більше 12 км водогону – до приватних будинків та сільських установ, у яких були облаштовані відповідні зручності. Це значно  покращило умови життя бережанців.

В 2012 році відбулось будівництво-реконструкція ДНЗ «Казка», Це прекрасний дитячий заклад, в якому виховується понад 70 дітей у трьох  вікових групах; працює гарний творчий колектив. Усі групи укомплектовані зручними сучасними меблями, є актова зала, спортзал, на території - три дитячі майданчики та спортивна площадка. Площа дитсадка обгороджена, тут ростуть плодові та декоративні дерева, різноманітні квіти.

Ми не менш пишаємось капітально відремонтованим Будинком культури та його приміщеннями: фойє, глядацька зала, гримувальна і обрядова кімнати мають красивий, сучасний вигляд, також побудована внутрішня вбиральня. В Будинку культури замінено вікна, двері на металопластикові, замінено покрівлю. На територіі БК викопано і облаштовано громадську криницю (проект за сприяння корпорації «Монсанто»), замінено огорожу. В кінці 2018 року закуплено також дитячий майданчик, який буде встановлений весною 2019 р.

Здійснено ремонт сільської бібліотеки, у якій з 2012 року, завдяки перемозі в міжнародному конкурсі «Бібліоміст» працює безкоштовний інтернет для всіх жителів громади. Приємно, що в такому закладі працює народний жіночий вокальний ансамбль української пісні «Берегиня», який у 2017 році здобув це почесне звання, художній керівник – Сергій Ломачевський.

В 2017 році завершився капітальний ремонт амбулаторії, замінено меблі, двері, вікна на металопластикові, утеплено фасад, замінено покрівлю, встановлено огорожу, облаштована квартира для лікаря.

В 2018 році відкрито Салон краси, де надаються послуги перукаря, манікюру, педікюру, оформлення брів, макіяж.

В нашій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів завдяки участі в конкурсах замінено  майже всі вікна на металопластикові, утеплено фасад, замінено покрівлю на енергозберігаючу. В кінці 2018 року закуплено вуличні спортивні тринажери, які будуть встановлені весною на територіі закладу. Замінено огорожу біля пам’ятника Загиблим воінам у ВВвійні.

Завдяки перемозі в черговому конкурсі відремонтовані і художньо оздоблені зупинки, адже село розпочинається з зупинки.

Змонтовано вуличне освітлення по центральних вулицях села.

В 2018 році було заасфальтовано частину вулиці Возєднання, яка з’єднує Бережани з сусіднім селом Писарівка, і здійснено капітальний ремонт частини тротуару по вулиці Миру.

В 2018 році завдяки спільним зусиллям влади, біснесу, громади було здійснено внутрішній капітальний ремонт місцевого храму.

Завдяки участі у двох екологічних конкурсах, в Бережанах встановлено тріо-баки біля всіх установ, зупинок та встановлено 23 майданчики з баками по всій території села для роздільного збору ТПВ.

Спільно, громадськими зусиллями була замінена огорожа місцевого кладовища.

Звичайно, щоб брати участь у різних грантах, конкурсах, йти в ногу з часом, потрібно навчатися, переймати досвід інших громад, ділитися власним; і в цьому величезну допомогу нам надає Асоціація органів місцевого самоврядування, яка проводить різні навчання, семінари, круглі столи, конференціі; має гарну бібліотеку, яка завжди відкрита для користування та спілкування.

Я щиро вдячна всім, хто нам допомагає, адже від усіх нас залежить майбутнє наших громад і держави.

Разом із своєю громадою бажаю всім  миру, здоров’я, бажання та сил трудитися на благо людей України.

Повернутись

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація