Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

Статистика відвідувань

Виїзне розширене засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування

Аспекти сталого розвитку територіальних громад Вінниччини обговорили на виїзному розширеному засіданні Координаційної ради з питань місцевого самоврядування. Захід відбувся у конференц-залі Калинівського районного Будинку культури.

Участь у засіданні взяли 30 членів Координаційної ради та голови райдержадміністрацій , голови об’єднаних територіальних громад, голови постійних комісій обласної Ради, керівники районних управлінь, установ, організацій, голови, керівники депутатських фракцій та груп обласної Ради, депутати обласної Ради.

-         Сталий розвиток територіальних громад дуже об’ємне поняття. Це все, що стосується стратегічних, тактичних питань, які виникають. Але, на наш погляд, одним із пазлів у цій роботі, це однозначно, є обласний розвиток територіальних громад, - пояснив мету зібрання голова Вінницької обласної ради Анатолій Олійник. –  Є лише одиниці областей, в яких практикуються такі підходи але у нас вже шістнадцятий рік поспіль реалізується цей конкурс. У нинішньому році на конкурс подано рекордну кількість проектів – більше 800.

Калинівський район став місцем проведення виїзного засідання через свій неординарний підхід до реалізації конкурсних проектів. Усі територіальні громади Калинівського району, які подають проекти на конкурс, отримують співфінансування з районного бюджету.

Як реалізуються проекти на практиці, члени координаційної ради побачили на прикладі Бережанської сільською ради та Калинівської центральної районної лікарні.

З 2012 року громада Бережан подала на конкурси різних рівнів 50 проектів, 22 із них було реалізовано. Завдяки перемогам у конкурсах в селі збудовано водогін, освітлено вулиці, облаштовано дитячий садок, у якому перебуває 68 дошкільнят, відремонтовано приміщення сільської амбулаторії, утеплено, перекрито дах та замінено вікна у сільській школі, впроваджено екологічний проект із збору та сортування сміття, зроблено реконструкцію автобусних зупинок.

У центральній районній лікарні також було реалізовано ряд проектів. За 2016-2018 роки у лікарні реалізовано три проекти в рамках обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад на загальну суму в межах 330 тис. гривень, - розповідає голова Калинівської районної ради Василь Поліщук. – Це створення дитячої ігрової кімнати для дітей дитячого відділення  - 49404 грн., куточок реабілітаційного затишку для людей з обмеженими можливостями та учасників АТО, що перебувають на стаціонарному лікуванні в Калинівській ЦРЛ – 200 000 грн. та облаштування пішохідних доріжок для людей з обмеженими фізичними можливостями та території – 80 000 грн.

 

Повернутись

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація