Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

Статистика відвідувань

Відкриття меморіальної дошки Яну Потоцькому в Пикові

Серед цілої плеяди людей, котрі народилися чи бували у Пикові,  виокремлюється ім’я Яна Потоцького. Це, напевно, найвідоміший уродженець села, людина європейської слави та енциклопедичних знань.

Ян Потоцький (1761-1815) відомий польський письменник, автор роману «Рукопис, знайдений у Сарагосі», історик, археолог, етнограф, мандрівник, повітроплавець, автор 24 великих праць з різних галузей знань, зокрема, і тих, що започаткували краєзнавче вивчення Волині та Поділля.

За останні роки про свого видатного земляка пиківчани взнали багато нового. А ще у селі з’явилося два пам’ятних знаки на честь Яна Потоцького. Один на будівлі  адмінкорпусу Пиківського рибцеху, який розташований на території колишнього родового маєтку Потоцьких, а інший - на території польського цвинтаря.  Останній  пам’ятний знак було встановлено у 2015 році, коли ЮНЕСКО оголосило Роком Яна Потоцького.

Меморіальну дошку на адмінбудівлі Пиківського рибцеху встановлено у 2014 році і це був перший на Поділлі пам’ятний знак на честь Яна Потоцького. Вшанувати його пам’ять сюди приїздило чимало гостей із Польщі, прихильників таланту видатного уродженця Пикова. Саме це спонукало Генерального консула Республіки Польща у Вінниці Томаша Олейничака ініціювати виготовлення двомовної, українською та польською мовами, меморіальної дошки.

Вчора відбулося відкриття цього пам’ятного знака. Ця подія стала міжнародною, адже пройшла за участю представників України та Польщі. Перед її початком прозвучали гімни двох держав. На відкриття меморіальної дошки прибув Генеральний консул Республіки Польщі у Вінниці Томаш Олейничак. Він разом з  головою Калинівської райради Василем Поліщуком, головою райдержадміністрації Володимиром Гаврилюком та директором Пиківського рибцеху Василем Кулішем відкрили меморіальну дошку, а єпископ Кам’янець-Подільської дієцезії Римо-католицької церкви Леон Дубравський осв’ятив її.

Учасники урочистостей також поклали квіти до пам’ятного знака Янові Потоцькому на місцевому католицькому цвинтарі, а також побували у Пиківській школі, де ознайомились з експонатами шкільного музею та переглянули відеопрезентацію, присвячену Янові Потоцькому.

Повернутись

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація