Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

Статистика відвідувань

Відбулось підписання угоди про співробітництво

Протокол про наміри щодо розвитку торгівельно-економічної, науково-технічної та гуманітарної співпраці підписано між Калинівським районом та Ришканським районом Республіки Молдови. Документ підписано у селі Черепашинцях і свої підписи під ним поставили голова Калинівської районної ради Василь Поліщук та голова Ришканського району Юріє Урзіке

Делегація Ришканського району перебувала на Вінниччині в рамках відзначення Дня Європи. Перед підписанням угоди делегація Ришканського району, а це голова району та прімари (сільські голови) десяти територіальних громад відвідали об’єкти соціальної галузі Калинівщини. Побували у Калинівській центральній районній лікарні, районному будинку культури, у Бережанах відвідали сільський будинок культури, дитячий садок та амбулаторію, а в Черепашинцях – амбулаторію, загальноосвітню школу та сільський будинок культури.

-Після того, як нас приймали і що нам показували, ми відчуваємо, що побували у друзів, - зауважив голова Ришканського району Юріє Урзіке. – У нас і у вас багато схожих проблем, чому нам не боротися з ними разом. Якщо ми будемо обмінюватись досвідом, кращими практиками управ-ління це піде на користь кожному з нас.

Ришканський район багато у чому схожий на Калинівщину. Це також сільськогосподарський район, у якому 61 тисяча гектарів угідь, у тому числі 3 тис. га садів. Він розташований на півночі Молдови і межує з Румунією. До його складу входять 54 населених пункти, з яких 28 є центрами прімарій (сільських рад), у районі проживає 69 тисяч населення. У районі діє 46 шкіл, районна лікарня,  9 медичних центрів (аналоги наших амбулаторій - ред.), в районній раді - 34 депутати. На території Ришканського району проживає чимало українців. Наприклад, у райцентрі Ришканах із 12,3 тисячі мешканців третину складають українці, а в трьох громадах українці складають 76-84% населення.

Підписавши згаданий документ, сторони висловили наміри про встановлення дружніх стосунків, обміну досвідом в сфері органів місцевого самоврядування, розбудови інфраструктури районів, у галузі соціальної та молодіжної політики. Поки що це протокол про наміри, але у ньому передбачено підписання  між районами угоди про співпрацю.

Окрім того, що налагоджуватимуться контакти на рівні районів, мости дружби наводитимуть і громади. Свої наміри про співпрацю висловили десять прімарій Ришканського району і дванадцять територіальних громад Калинівщини - Глинськ, Нападівка, Писарівка, Бережани, Сальник, Радівка, Лісова Лисіївка,  Корделівка, Павлівка, Чернятин, Іванів та Черепашинці.  Сільські голови цих громад отримали запрошення разом з делегаціями відвідати молдовські села.

 

Див.фотогалерею

Повернутись

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація