Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

Статистика відвідувань

В Україні стартувала Урядова програма «Доступні ліки»

В Україні стартувала Урядова програма «Доступні ліки». Вона передбачає, що ціни на медикаменти трьох категорій рівнятимуть на їхню вартість у кількох сусідніх країнах, а потім витрачені на них кошти пацієнтам відшкодовуватимуть з бюджету. МОЗ обіцяє, що відтепер українські пацієнти зможуть безкоштовно або з незначною доплатою отримати ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми.
"Пріоритетність надали лікуванню цих хвороб, оскільки саме вони найбільше впливають на показники смертності населення", - пояснили в уряді.
Там також навели статистику: смертність від серцево-судинних хвороб становить 65% від загальної смертності людей в Україні, а станом на 2015 рік у країні мільйон хворих на діабет ІІ типу і більше 200 тисяч хворих на бронхіальну астму.

157 препаратів підлягають відшкодуванню

На реалізацію зазначеної програми у Калинівському районі держава виділила 817 482 гривень. Із них 545 863 гривень отримав Калинівський районний центр первинної медико-санітарної допомоги та 271 619 гривень має отримати Калинівський міський центр ПМСД. На думку спе-ціалістів, цих коштів має вистачити на компенсацію ліків для хворих на серцево-судинні захворювання, діабет ІІ типу та бронхіальну астму до завершення року.

З квітня 157 препаратів, які внесені у реєстр лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню, можна буде придбати за нижчими цінами, або ж взяти безкоштовно за рецептом в одинадцяти аптеках району, що розташовані у Калинівці, Іванові, Корделівці та Пикові.

На сьогодні у місті та районі проживає вісімнадцять тисяч п’ятсот вісімдесят шість хворих на серцево-судинні захворювання, тисяча сорок п’ять хворих на цукровий діабет та триста п’ять хворих на бронхіальну астму, це хворі, які змушені щодня вживати ліки, без яких вони просто не можуть існувати. На ці ліки витрачається значна частина сімейного бюджету, а тому дана програма зможе вирішити проблему хоча б частини хворих. Вже отримано реєстр лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню. Із ста п’ятдесяти семи найменувань чотирнадцять реалізовуватимуться повністю безкоштовно, а решта – за часткову доплату.

На сайті Міністерства охорони здоров’я зазначено, що держава компенсує вартість найдешевшого лікарського засобу з програми «Доступні ліки». Тобто, такий препарат пацієнт матиме змогу отримати безкоштовно. Дорожчий препарат, ціна на який не перевищує граничну референтну, пацієнт може отримати, доплативши різницю між мінімальною ціною та роздрібною ціною обраного препарату. Ліки, ціна на які перевищує референтну ціну в 5 сусідніх країнах, не підпадають під програму відшкодування.

Замість обіцяного 1 квітня, програма стартувала із незначним запізненням, а тому ще не всі хворі змогли скористатися нею та оцінити наскільки вона реально сприяє здешевленню медичних препаратів. Головні проблеми повільного запуску програми, на думку спеціалістів, непідписані угоди з місцевою владою, страх ризику не отримати відшкодування від держави, брак бюджетних коштів та просто необізнаність у тому, як правильно має проходити уся процедура.

Доступні ліки реалізовуватимуться виключно в аптеках, які уклали угоди з районним або міським центрами медико-санітарної допомоги, лише за спе-ціальними рецептами, які виписують лікарі.

Аптеки, що працюють за цією програмою, розташовані переважно у районному центрі. То ж мешканцям сіл, щоб придбати ліки, доведеться їхати до райцентру, або ж в Корделівку, Пиків чи Іванів. У деяких випадках знижки на ліки може бути значно меншою за вартість проїзду.

-У нас хворі вже масово звертаються за рецептами на доступні ліки, - каже завідуюча Люлинецької амбулаторії загальної практики сімейної медицини Катерина Шавловська. – Погано лише те, що сільські аптеки не беруть участі у цій програмі, а до районних чималий шлях. Людям не дуже зручно та й не дешево. А ще й бувають випадки, коли приїхали по ліки, а їм кажуть, що таких немає, приїжджайте іншим разом. Тому односельчани групуються, збирають по кілька рецептів і тоді їдуть по ліки, або ж просять про допомогу родичів чи зна-йомих, які по своїх справах їдуть до райцентру.

Програма "Доступні ліки" тільки починає працювати. Наскільки вона виправдає себе, а головне, допоможе хворим, покаже час. "Давайте дамо шанс цій програмі, аби побачити, чи спрацює вона", - закликає в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

 

 

Повернутись

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація