Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

Статистика відвідувань

У Сальнику ремонтують приміщення для лікарської амбулаторії

Питання сільської медицини для мешканців Сальника останнім часом одне з найактуальніших. Впродовж багатьох років вони отримували медичну допомогу у приписній дільниці Калинівської центральної райлікарні. Після реформи та утворення Калинівської об’єднаної територіальної громади фельдшерсько-акушерський пункт села змушені були приєднати до Павлівської амбулаторії. Для зручності пацієнтів сімейний лікар приїздить на прийом у Сальник, але умов для надання якісних медичних послуг у старій та невеликій будівлі ФАПу немає. Тому й виникло питання відкриття у Сальнику амбулаторії та виділення під медичний заклад нового приміщення.

- Ми обслуговуємо одну тисячу дев’ятсот двадцять три мешканці села, потреба у медичному закладі велика - каже Ольга Шимотюк - лікар загальної практики - сімейної медицини. Якщо у селі відкриється амбулаторія, з’явиться ще одна посада акушера, ми зможемо відкрити палату денного перебування хворих.

- Людям похилого віку, пенсіонерам важко добиратися до Калинівки, а тут прийшов би на прийом, прокапався і можна йти додому, -висловив свою думку місцевий житель.

Найближчим часом проблема мешканців села буде вирішена й у Сальнику почне працювати амбулаторія загальної практики сімейної медицини.

- На 12 сесії районної ради 7 скликання 4 серпня 2017 року було прийнято рішення про перепрофілювання фельдшерсько-акушерського пункту Сальника в амбулаторію загальної практики сімейної медицини" - зазначив голова районної ради Василь Поліщук. - Тривають ремонті роботи в приміщенні, яке буде виділене під амбулаторію. Ми створимо для мешканців Сальника належні умови для отримання медичної допомоги. Люди отримають сучасний медичний заклад і вони матимуть змогу отримувати лікарську допомогу на місці. Це не перший проект, який ми реалізовуємо у селі, за останні роки ми побудували дорогу до Сальника, відкрили дитячий садок, завершується будівництво водогону, а тепер черга за медициною.

Нова амбулаторія розміститься в адмінприміщенні сліьської ради. До цього часу у величезній будівлі використовувалося лише кілька кімнат, в який знаходиться Сальницька сільська рада. Приміщення велике, обігріти пустуючі кімнати було не рентабельно, тому впродовж багатьох років сільська рада опалювалась електричними обігрівачами, у минулому році тут було встановлено котел на твердому паливі й проблема із опаленням фактично була вирішена. Тепер цей котел зможе обігрівати й амбулаторію.

Сальницький сільський голова Андрій Вовк зазначив, що робота йде на перспективу: поставили котел, який зможе обігрівати все приміщення, також при ремонті каналізації, електропроводки, прораховуємо все так, щоб з часом цсе приміщення можна було переобладнати під важливі для села об’єкти. Після ремонту тут буде п’ять кабінетів, палата денного перебування, внутрішня вбиральня, підсобне приміщення.

Роботи з реконструкції та ремонту приміщення розпочалися ще у минулому році. Задопомогою місцевих майстрів Леоніда та Василя Лукіянчуків було замінено усю електроподку, зроблено опалення, каналізацію. На даний час залишилися внутрішні роботи, які виконують майстри Любов Столярова, Любов Слівінська, Анатолій Шаклак та Богдан Радованов. У планах також утеплення будівлі та благоустрій навколо неї.

  

Повернутись

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація