Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

Статистика відвідувань

У новий рік - з водою в хаті

Громада Голубівки за два місяці збудувала водогін 

Навпроти приміщення Голубівської сільської ради облаштовано водороздільну колонку.  Нею може користуватися будь-хто з мешканців села чи подорожні.
-В народі кажуть, що води жаліти не можна, то ми подумали, чому б не зробити громадську колонку. Можливо, хтось захоче напитися води, чи виникнуть якість інші  потреби, -каже  Голубівський сільський голова Павло Перегончук. – Тепер проблеми з водою у нас немає. Раніше ми побудували водогін у Червоному Степу, а от тепер завершили будівництво водогону у Голубівці. Усі домогосподарства села стовідсотково забезпечені питною водою. Навіть дачники підвели воду до своїх будинків.
Спільне бажання мешканців Голубівської територіальної громади здійснилося ще до Нового року -  у їх оселях з’явилася вода. Тепер цю проблему, що так гостро постала в багатьох населених пунктах, вирішено. Будівництво водогону у Голубівці тривало усього два місяці. За прикладом Червоного Степу будували водогін господарським способом – за кошти громади.
-Кілька років тому, коли у нас в районі почали будувати водогони за сприяння українсько-швейцарської програми. Тоді я відмовився від написання програми, - каже сільський голова. – У нас були зовсім інші умови, усі роботи можна було зробити значно дешевше і швидше. Тепер, на своєму досвіді, ми переконалися у цьому. Адже водогін ми побудували усього за два місяці і здешевили його будівництво, у порівняні з кошторисом більше, ніж у два рази. Звичайно, у цьому велика допомога та заслуга депутата районної ради Станіслава Андрійчука.
Він як пообіцяв людям, що більше двох тисяч вони не вкладуть у будівництво водогону, так і дотримався свого слова. А кошторисну документацію ми зробили за кошти сільської ради, при цьому відшукали проектантів, які виготовили проект значно дешевше, в порівнянні з іншими виконавцями. Велику роль відіграв і людський фактор. У нас багато роботящих майстрів та гарних спеціалістів, які розбираються в електриці, техніці і завжди готові допомогти. Активно працювали на будівництві Юрій Хрещенюк, Анатолій Марченко, Віктор Петросюк та Василь Вітюк. Фінансову допомогу на будівництво водогону надала нам і районна рада.
-Це вже другий водогін, який ми побудували у громаді, і будувати його було вже легше. Бо у Червоному Степу ми ще вчилися, радилися з тими, хто будував, шукали підрядників, усі можливі варіанти будівництва, - розпо-відає один з ініціаторів будівництва водогонів,  депутат районної ради Станіслав Андрійчук. – А в Голубівці ми вже мали досвід. Хоча тут була інша проблема,  на відміну від Червоного Степу, у Голубівці  не було водонапірної башти. Тому ми шукали інший варіант,  запитували у фахівців, радилися із спеціалістами. Своєю порадою нам дуже допоміг колишній  директор Калинівського водоканалу Сергій Бойко, який порадив поставити спеціальне сучасне обладнання, яке забезпечуватиме подачу води без напірної башти. Так ми і зробили.
  А ще хочеться відзначити наших людей, які працювали дружно, завзято, бралися за будь-яку роботу.
Мешканці села розповідають, що сам депутат також не цурався і фізичної роботи, треба було розкопувати колодязь чи чистити траншею – перевдягався, брав лопату і за роботу.
Здешевити будівництво водогону вдалося завдяки тому, що люди будували для себе і за свої кошти. Спільна справа та успішний результат вселили мешканцям громади віру у те, що спільними зусиллями можна вирішити будь-яку проблему.
Повернутись

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація