Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

Статистика відвідувань

У Новій Греблі відкрився дитячий садочок

 У Новій Греблі реалізували американсько-український проект реконструкції дитячого садочка

Дитячий садок у Новій Греблі почали будувати ще у 1987 році, але тоді йому так і не судилося відчинити свої двері дітворі. Відродження дошкільного закладу розпочалося ще у 2013 році, але з поважних причин ремонтні роботи було призупинено. І лише у 2016 році за фінансування збройних сил США в Європі, за підтримки відділу оборонного співробітництва посольства США в Україні із залученням ВМС США з питань ремонтно-будівельних робіт та допомоги місцевої влади вдалося відновити ремонтні роботи та відродити дошкільний заклад.

Відеорепортаж

   

-У 2013 році взимку тут впав дах, - пригадує голова Калинівськоїрайонної ради Василь Поліщук. - Навесні ми вирішили почати ремонтні роботи. За підтримки місцевого сільгосппідприємства ми утеплили та побудували новий дах, замінили усі вікна та більше десяти дверей. На жаль, продовжити роботи далі не вдалося.

Як зізнався інженер-будівельник командування ВМС США Хосе Хернандез, який відповідав за даний проект, на ремонтні роботи було виділено більше 400 тисяч доларів. За фінансування фонду оборони США було збудовано нову котельну, яка працюватиме як на природному газу, так і на дровах, утеплено фасад приміщення, проведено усі внутрішні роботи з ремонту та встановлення сантехніки. А місцева влада подбала про благоустрій території, придбання усього інвентарю, меблів, гардин та килимового покриття. На будівництві дитячого садка дружно трудились працівники сільської ради, новогребельської школи, районного відділу освіти.

-Це дошкільний заклад, в якому все до дрібниць відповідає усім вимогам, - у захваті від побаченого директор НВК ДНЗ Лемешівської ЗОШ Раїса Смачило, яка разом із колегами приїхала на свято до Нової Греблі.

- Нове приміщення відповідає усім вимогам, - розповідає голова Новогребельської об'єднаної територіальної громади Віталій Порхун. Тут встановлено на кухні прилади регулювання температури. Також у кожній кімнаті облаштовано обладнання для кварцування приміщення, автоматичну пожежну безпеку, у вбиральнях працюють витяжки. Продумано до дрібниць усі зручності для дітей з особливими потребами. Для них побудовано пандуси та облаштовано спеціальну вбиральню. Дитячий садок розрахований на сто місць. На сьогоднішній день ми маємо п'ятдесят дев'ять новогребельських діток та сорок дві дитини кримських татар. Заяви до дитячого садка вже подали тридцять сім діток.

Окрім цього, дитячий садочок — це ще й двадцять додаткових робочих місць для села. А це також дуже важливо для громади.

Переселенка з Криму Мукадер Сітхалінова прийшла на свято разом зі своїм чоловіком Ахтемом та шістьма дітками.

-Ми дуже чекали на відкриття дитячого садочка, - зізнається жінка. Син і донька будуть відвідувати дитячий садок. Ми часто тут прогулювалися з дітками, спостерігали як тут все змінювалося.

Із святковою подією — відкриттям дитячого садочка мешканців громади вітали голова Калинівської райдержадміністрації Володимир Гаврилюк, голова Калинівської районної ради Василь Поліщук, інженер- будівельник Хосе Хернандез, представник агенції “Юсайд” - відділу стратегій та питань розвитку Ірина Фоміних, керівник програми гуманітарної допомоги відділу оборонного співробітництва посольства США Людмила Кириленко. Та найбільше раділи новому дитячому садочку діти, які відразу ж взялися випробовувати нові гойдалки та каруселі.                                         

Повернутись

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація