Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

Статистика відвідувань

У Новій Греблі обрізаним гіллям дерев опалюють будинок престарілих

Третій рік поспіль за ініціативи голови Калинівської районної ради Василя Поліщука для опалення стаціонарного відділення для престарілих «Затишок» у Новій Греблі використовують обрізане гілля дерев.  Його заготовляють, розчищаючи  старі граби у парковій зоні села, яка межує із соціальним закладом.

Цьогоріч до заготівлі дров, яка проводиться з 6 по 8 лютого, долучилися  працівники ДП «Калинівський райагроліс», Калинівської райради, відділу культури, терцентру та «Затишку».  Такий господарський метод дозволяє одразу вирішити дві проблеми: зекономити на опаленні та провести санітарну чистку дерев.

  • Торік у такий спосіб заготовили біля 100 кубометрів дров, - розповідає голова Калинівської районної ради Василь Поліщук, - цих дров достатньо аби забезпечити теплом мешканців «Затишку» впродовж  всього опалювального сезону. Цього разу теж плануємо заготовити не менше.  У попередні роки на придбання дров  з бюджету виділялись чималі суми, тепер же ці кошти йдуть на покращення умов проживання стареньких людей та закупівлю, медикаментів, інвентарю, продуктів.

Зараз у «Затишку» перебуває  32  людей похилого віку, 19  з яких лежачі. Останнім часом тут багато змінилось на краще: зроблено ремонт у їдальні, залі для проведення зустрічей та концертів, розчищено територію навколо будівлі будинку пристарілих, заготовлено на зиму продукти, дрова. Оснащено необхідним обладнанням фізкабінет в сільській амбулаторії, де підопічні «Затишку» проходять необхідні процедури. Заклад постійно оновлюється та стає комфортнішим для проживання. На стадії завершення облаштування кімнати з покращеними умовами, перебування у якій буде платним. В житті є різні ситуації, коли потрібен тимчасовий або постійний догляд за старенькими людьми, діти яких з тих чи інших причин не мають змоги доглядати за ними.  Умови у цій кімнаті будуть максимально наближені до домашніх: хороші нові меблі, телевізор, холодильник, мікрохвильова піч. Поруч облаштована  ванна кімната з відокремленим санвузлом.

  • Намагаємося ефективно використовувати кожну копійку, - каже керівник "Територіального центу соціального обслуговування»  Василь Карпінець, - а тут ще й заодно нагода привести до ладу паркову зону, дерева в якій десятиліттями не обрізались.  Коли потеплішає, приберемо сміття, побілимо дерева, поставимо лавочки: тут чудове місце для відпочинку як мешканців «Затишку» - вона в десяти метрах від закладу, так і для жителів Нової Греблі.

Повернутись

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація