Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

Статистика відвідувань

У Корделівській ЗОШ почав діяти пришкільний мовний табір GoCam

Уже кілька днів, як у їдальні Корделівської загальноосвітньої школи з’явилося двомовне меню - англійською та українською. Такі новації у сільській школі не випадкові, адже тут діє пришкільний мовний табір GoCamр, у якому спілкуватись англійською українських дітей навчає волонтер з Шотландії Марія Ємець.

Разом із 600 волонтерами з 140 країн світу Марія Ємець за власний кошт прилетіла в Україну, щоб бути волонтером у пришкільних мовних таборах. Цьогоріч такі табори діятимуть і у двох школах Калинівського району — Корделівській та Черепашинецькій.

За словами заступника директора Корделівської ЗОШ з навчальної роботи, керівника проекту Інни Мазур, стати одним з учасників проекту було не просто. Під час відбору необхідно було англійською мовою підготувати есе про село, школу, напрямок виховної роботи, яким буде займатися пришкільний табір, а також створити всі належні умови для його роботи. Тому успішно дійти до фіналу та стати учасниками проекту вдалося лише двом навчальним закладам району.

Марія Ємець швидко знайшла спільну мову з дітьми. Навіть за столом у їдальні не припиняються розмови. І діти, які ще на початку роботи боялися спілкуватися   англійською, зробити якісь мовні помилки, заговорили.

Пришкільний мовний табір відвідує двадцять шість учнів 7, 8, 10 та 11 класів, які мають високий рівень знань. У таборі діти спілкуються виключно англійською мовою, а під час занять за кожне українське слово їм ще й нараховують штрафні бали.

-Це дуже цікаво, - ділиться своїми враженнями одинадцятикласниця Дарина Козачківська. - Ми говоримо про спорт, здорову їжу, якісні властивості води та інші цікаві теми, передивляємося фільми, а потім їх обговорюємо. Спочатку було трішки лячно спілкуватися англійською, а потім пані Марія заспокоїла нас, що не потрібно боятися, ми для того і зібралися, щоб навчитися правильно розмовляти.

В Україну Марія Ємець потрапила не випадково. Україна - батьківщина її батька. У роки Другої Світової війни Івана Ємця вивезли в Німеччину, звідти він, рятуючись від сталінського режиму, в Україну не повернувся. Після війни оселився у Шотландії.

Марія Ємець займається волонтерством уже двадцять років. Раніше вона навчала студентів та бізнесменів з України, працювала волонтером у Дніпропетровську та Жовтих Водах, а тепер ділиться своїми знаннями з школярами По-ділля. Разом із корделівськими учнями відвідує з екскурсіями цікаві місця Калинівщини. Під час роботи табору вона навчає дітей англійською мовою, а у вільний час - вивчає українську.

-На мою думку, мовний табір не лише підвищить у дітей рівень володіння іноземною мовою, а й навчить їх застосовувати вже набуті знання в реальних життєвих ситуаціях, продемонструвати, як долати власні обмеження та страхи, - каже Інна Мазур, яка пройшла курс тренінгів, організованих GoCamр. - І для вчителів англійської мови це також буде новий досвід та знання.

Повернутись

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація