Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

Статистика відвідувань

Св"яткування дня гумору та сатири ім.Степана Руданського

 

Починаючи з 1981 року, на Калинівщині щороку відбувається свято сатири і гумору імені Степана Руданського. За ці роки воно набуло статусу Всеукраїнського, стало невідємним атрибутом культурно-мистецького життя області та району, завоювало тисячі прихильників. От і цьогоріч на Калинівщину приїхали гості з Києва, Вінницької, Львівської, Тернопільської, Черкаської, Миколаївської областей.

Недільного ранку, здається, усі дороги в Калинівці вели на центральну площу міста. Територіальні громади поспішали облаштувати святкові світлиці, калинівчани та гості свята - відвідати ярмарок сільськогосподарської продукції.

Територіальні громади представили свої святкові світлини.

У містечку майстрів свої роботи представили відомі калинівчанам вишивальниці Наталя Явна з Калинівки, Валентина Древенчук з Калинівки, Світлана Кухарчук з Байківки, флорист Наталя Чайка з Іванова, художник Олена Новченкова з Калинівки та майстри з лозоплетіння Віктор Михальчук з Хомутинець, Володимир та Наталя Ігушеві з Гущинець, гончар Володимир Дишкант з Гущинець та майстриня Тетяна Кульчицька з Калинівкаи, яка виготовляє жіночі прикраси, заслужений майстер художньої творчості гончар з Вінниці Людмила Філінська.

Вперше свої картини представив на святі Сергій Скок з Райок.

Учасників веселого святкового дійства привітали голова обласної державної адміністрації Іван Мовчан, народний депутат України Микола Катеринчук, заступник голови обласної державної адміністрації Любов Спірідонова, голова райдержадміністрації Василь Поліщук, голова районної ради Юрій Браніцький, міський голова Анатолій Шамалюк, начальник управління культури Марія Скрипник, директор обласного центру народної творчості Тетяна Цвігун.

Яскраву палітру виступів гостей свята доповнили творчі колективи Калинівщини – народний фольклорний ансамбль «Кумасеньки» районного будинку культури, народний ансамбль «Надбужани» з Гущинець, народний  аматорський квартет «Акорд» дитячої музичної школи, Світлана Крикун, Тетяна Фалієва, Іван коломіжць, Віталій Мудрик, Ірина Гудзь, члени літературно-мистецького об’єднання «Світлиця-жартівниця».

Усього кілька хвилин вистачило для калинівських спритників, які штурмували святковий стовп, щоб заволодіти цінним призами. У нинішньому  році для найспритніших нагородами стали живий баран, мішок цукру, пилосос, телевізор, тюнер та мікрохвильова піч.

Найбільше – 40 разів зумів підняти 32-кілограмову гирю Василь Бабій, який повіз додому у Пиків живого барана. Друге місце та порося виборов Віктор Риндюк з Іванова третє місце та гусака здобув калинівчанин Володимир Коляда.

У фінальній боротьбі на руках змагалися гості з Іванова. Перше місце виборов Василь Болюх, призом для нього стало живе порося. На другому місці уже відомий Віктор Риндюк, який отримав барана, а на третьому місці Олександр Петрусевич, він повернуться додому з гусаком.

Кожен знайшов на ньому розвагу до вподоби. А кількагодинний сміх, який панував на площі, зарядив учасників свята бадьорості та енергією на цілий рік до наступного свята.

Повернутись

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація