Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

Статистика відвідувань

Школа майбутнього

Хтось із гостей, які нещодавно завітали до Писарівської ЗОШ, заявив, що це школа майбутнього, і така школа має бути у кожному селі. І дійсно, за останні роки навчальний заклад кардинально змінився. Така школа може прикрасити не лише будь-яке село, а й місто.

-Зміни почалися у 2013 році, коли навчальний заклад було реорганізовано у школу-дитячий садок, - розповідає начальник районного відділу освіти Сергій Ференець, який тривалий час очолював цей навчальний заклад. - Тоді ж було утеплено навчальний заклад, замінено дах.

Але це був лише поштовх до майбутніх змін. У минулому році у навчальному закладі було встановлено нові котли на твердому паливі. І цьогорічні морози вже не страшні писарівським школярам та дошкільнятам. Коли на вулиці мінус двадцять, у класах — вісімнадцять - дев'ятнадцять  градусів тепла.

Відеорепортаж

-Навіть у кабінеті директора, де було раніше найхолодніше, тепер тепло, - посміхається директор Писарівської ЗОШ Руслана Костенко. - Два котли на твердому паливі, які працюють паралельно, повністю забезпечують теплом навчальний заклад. У нинішньому році заготовили майже сорок кубометрів дров, у цьому велику допомогу нам надали батьки. А відділ освіти надав вугілля, яке у такі морози дуже нас виручає.

У школі тепло та затишно і як тільки лунає дзвінок на перерву метушлива дітвора вибігає на коридор та відразу ж стає грати у настільний теніс. Такі столи для настільного тенісу встановлено на кожному поверсі. Два нових - куплено у минулому році за кошти, які Кабінет міністрів виділив на соціально економічний розвиток територіальних громад. За ці ж кошти було закуплено додаткове спортивне знаряддя для спортивного залу. У Писарівській школі спортивний зал обладнано для занять туризмом.

Свою спортивну підготовку школярі демонструють і на уроці фізкультури. Восьмикласниця Вікторія Оразметова за лічені хвилини збирається по змайстрованій на стіні “скалі” угору та спускається вниз по натягнутому тросу.

-Страху немає, - зізнається дівчина. - було трішки страшно перший раз, а тепер лізу на стінку з задоволенням.

Після облаштування спортивного залу можливості юних туристів значно розширилися.

-Якщо раніше ми мали лише три-чотири етапи, для занять туризмом,  то зараз проходимо вісім — дев'ять, - каже вчитель фізкультури Андрій Харчук. - До етапів знизу тепер добавився траверз зверху, “скала”, два спуски. Також закуплено новий батут, тренажер для заняття спортом. Дітям ще цікавіше стало на уроках фізкультури.

Та і сам спортивний зал після ремонту став світлішим та затишнішим.

-У минулому році голова районної ради Василь Поліщук запропонував довести до ідеального цей навчальний заклад, - розповідає начальник районного відділу освіти Сергій Ференець. - Для цього за кошти районного бюджету закуплено матеріали для ремонтних робіт. Частину матеріалів нам виділили спонсори. А робота, то праця рук освітян, батьків, ремонтних бригад. Від травня місяця до початку навчального року у школі було відремонтовано спортивний зал, шкільну їдальню, актовий зал, який до того ж було утеплено. Великий обсяг робіт було зроблено у цокольному приміщенні, який перетворився на затишне та світле приміщення для занять гуртківців.

За словами Сергія Ференця, спершу у підвальному приміщенні школи планувалося відкрити навчально професійний центр. Але згодом  з'ясувалося, що для цього потрібно отримати ліцензію. Тому зупинилися на тому, що працюватимуть у межах районного будинку дитячої творчості, при якому буде відкрито гурток моделювання та пошиття одягу. На навчання будуть запрошуватися й учні інших сіл. Для всіх  у новому приміщенні знайдеться місце. Адже тут облаштовано три класні кімнати для пошиття та крою одягу, виставковий зал, у якому проходитимуть теоретичні заняття, кабінет для викладачів, підсобні приміщення, туалетні кімнати.

-Тут вкладено багато праці, сили і коштів, - зізнається директор школи Руслана Костюк. - Спершу і не вірилося, що просте підвальне приміщення можна перетворити на таку красу. Очі боялися, а руки робили. Працювали усі батьки, вчителі, техпрацівники, будівельні бригади району. Єдина наша мета була зробити навчальний заклад ще кращим, вберегти школу для села.

Більше фото див.Фотогалерея (Звіт голови районної ради - розділ "Культура,освіта" - НВК с.Писарівка)

 

Повернутись

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація