Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

Статистика відвідувань

Памятник в обмін на майданчики

Гранітну колону, встановлену у Павлівці на честь 40-річчя утворення місцевого партизанського загону, хочуть забрати назад у Вінницю.  Питанням перенесення колони до обласного центру опікується Вінницьке історичне товариство, а Вінницька міська рада навіть ухвалила рішення про надання згоди на прийняття від Павлівської сільської ради гранітної колони у власність територіальної громади м. Вінниці.

Історія цього пам’ятника має чимало несподіваних поворотів.

Історики стверджують, що колона була виготовлена на честь  300 –річчя імператорського дому Романових.  Директор державного архіву Вінницької області Юрій Легун запевняє, що колону виготовлено ще до революційних часів у місті Гнівані.

Останні років сорок, впродовж яких колона стояла у Павлівці, це був пам’ятник на честь 40-річчя створення партизанського загону імені Леніна, командиром якого був Петро Кугай, а комісаром Петро Волинець. Про це засвідчувала спеціальна плита на пам’ятникові. Тепер, коли плиту зняли, відкрилася ще одна сторінка історії цієї колони. Під плитою був схований інший напис «Вічна слава борцям, Які загинули за владу Рад на Вінниччині в 1917 – 1919 роках». Колону як пам’ятник «борцям за владу рад» було встановлено у Вінниці у 1921 році на теперішній Європейській площі. Напис, швидше за все, робився пізніше. У 70-х роках ХХ сторіччя, коли тутешній меморіал реставрували, колону перевезли у Павлівку і встановили як пам'ятник партизанам.

Тепер колону хочуть повернути назад у Вінницю, реставрувати і дати їй нове життя і новий символізм. Одна з версій – на честь отримання Вінницею Маґдебургського права.

Павлівська громада поверне пам'ятника Вінниці ще й з вигодою для себе.  Сілька рада отримає  грошову   компенсацію від Вінницької  міської ради,  яка має виділити 300 тисяч гривень субвенції. За ці кошти в селі мають встановити два дитячих майданчики.

Повернутись

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація