Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

Статистика відвідувань

Мешканцям будинку пристарілих «Затишок» подарували солодощі на гарний настрій

Напередодні Міжнародного дня людей похилого віку, який відзначаєтся сьогодні - 1 жовтня, у Нову Греблю до мешканців будинку пристарілих «Затишок» завітали працівники комунальної установи "Територіального центу соціального обслуговування» , Департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької ОДА, помічники народного депутата, голови сільрад Сальника та Новогребельської ОТГ, вчителі , діти – всі вони ще раз нагадали нам про людський обов’язок бути турботливими і милосердними до стареньких людей.

Пакунки із солодощами, пісні, вітання та побажання здоров’я дали відчути мешканцям будинку пристарілих , що і у них свято.

У «Затишку» 31 мешканець, 19 з яких лежачі. Найстаршій мешканці 91 рік. Працівники закладу докладають чимало зусиль, аби нікого з них не обділити увагою. Але дуже важко працювати, коли на таку кількість підопічних чотири медсестри і один лікар.

Всього ж у «Затишку» 23 працівники. Їм доводиться і за старенькими доглядати, і город обробляти, який належить закладу, і запаси на зиму робити.

- Найважче доводиться, коли комусь з мешканців будинку пристарілих потрібно робити операцію, - каже керівник "Територіального центу соціального обслуговування» Василь Карпінець, - трьом стареньким через хворобу ампутували нижні кінцівки. Звісно, що доводилось залучати кошти з усіх можливих джерел, аби врятувати людям життя.

75 відсотків пенсії стареньких йде на заклад, а решта - їм на руки. З бюджету покриваються харчування та комунальні послуги. До ремонтів доводиться залучати й спонсорів.

  • Не перший рік курую цей закладі і знаю його мешканців та працівників, - каже головний спеціаліст відділу надання соціальних послуг Департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької ОДА Богдана Данчик. – За останніх півроку тут багато змінилось на краще: зроблено ремонт у їдальні, зали для проведення зустрічей та концертів, розчищено територію навколо будівлі будинку пристарілих, заготовлено на зиму продукти , дрова. Оснащено необхідним обладнанням фізкабінет в сільській амбулаторії, де підопічні «Затишку» проходять необхідні процедури. Заклад постійно оновлюється та стає комфортнішим для проживання. Турбота про стареньких необхідна кожної хвилини не як відзначення святкової дати, а як повага до людей, які своєю багаторічною працею заслуговують на глибоку пошану нащадків.

  • В охайних палатах-кімнатках живуть по двоє-троє стареньких, яким доля не дала дітей, або з тих чи інших причин, змусила прихиститись на старість у соціальному закладі. Тремтячими руками брали вони гостинці, дякували за увагу, тепло та настрій. Директор Дружелюбівської ЗОШ I-III ст.. Галина Ярова передала мешканцям закладу ще й солодощі, які готували діти на осінній шкільний ярмарок. А виступ художніх самодіяльних колективів із сіл Сальник та Нова Гребля, розчулив їх мешканців будинку пристарілих до сліз.


 

Повернутись

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація