Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

Статистика відвідувань

Екологічний проект на мільйон гривень починають реалізовувати на Калинівщині

Екологічний проект вартістю один мільйон сто тисяч гривень розпочинають реалізовувати у Калинівському районі. Він матиме назву «Чисте довкілля – чисте сумління». Нещодавно цей проект районної ради став переможцем 14 –го обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад.

У загальному кошторисі проекту внесок районної ради складатиме 300 тисяч гривень, 600 тисяч гривень мають профінансувати сільські ради району: Іванівська, Корделівська, Павлівська по 40 тисяч гривень, усі решта – по 20 тисяч. Ще 200 тисяч гривень буде профінансовано з фонду обласного конкурсу.

-Проблема зі сміттям зараз стоїть дуже гостро, - каже голова районної ради Василь Поліщук. – За нашими прогнозами нині в сільських громадах району є близько 20 тисяч метрів кубічних сміття у непресованому вигляді, з них – відсотків 15-20 по-лімерні відходи. Як відомо, з 1 січня 2018 року в Україні буде заборонено вивезення сміття без сортування та переробки. Ми не ідеалізуємо ситуацію і розуміємо, що для такого поводження зі сміттям  людей треба привчити, зробити це частиною їхньої екологічної культури. А тому, розробляючи цей проект, ми ставимо за мету не лише покращити екологічний та санітарний стан сільських територій Калинівщини, але й почати формувати у населення навички первинного сортування сміття.

Згідно з цим проектом у кожній територіальній громаді мають бути встановлені контейнери для твердих побутових відходів – окремо для пластику і окремо для іншого сміття.  У селах району має бути облаштовано 60 майданчиків, на кожному з яких буде встановлено  два - три контейнери, в залежності від потреб населеного пункту. Такі майданчики буде облаштовано біля сільських установ, громадських місць. Якщо проектних майданчиків буде замало, сільські ради, в залежності від потреб, можуть встановити додаткові контейнери.

Організатори проекту запевняють, що у разі успішної його реалізації  27 сільських рад Калинівського району будуть забезпечені сміттєзбиральними контейнерами для первинного сортування сміття, налагодиться система централізованого збору сортованих побутових відходів у сільській місцевості Калинівщини,  а це має сприяти покращенню екологічного та санітарного стану у всіх сільських громадах району.

Повернутись

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація