Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

Статистика відвідувань

Звіт голови районної ради за 2018 рік

З В І Т

голови районної ради за 2018рік

Відповідно до чинного законодавства, дозвольте прозвітувати за проведену з Вами роботу в 2018році.

За звітний період проведено:

9пленарних засідань, розглянуто 143питання;

Протягом року практикувалося проведення спільних засідань постійних комісій та сесій.

На сьогоднішній день в постійних комісіях районної ради на контролі перебуває 531рішення, в тому числі 34цільових програм, з них 11прийняті у поточному році.

Відбулось 3 засідання Координаційної ради при голові районної ради.

Всі розглянуті питання стосувались формування районного бюджету, охорони здоров’я, освіти, культури, спорту, правопорядку, управління комунальної власності,земельних відносин та інших сфер життєдіяльності району.

По всіх питаннях були прийняті узгоджені рішення.

 

Промисловість

Підводячи підсумки діяльності промислового сектору економіки, можна стверджувати, що за звітний рік закріплено позитивну тенденцію приросту обсягів промислового виробництва.

У 2018 році вироблено промислової продукції на суму 1,5 млрд. грн. , що на 28,4% більше, ніж за попередній рік.

Не можу не назвати флагманів економічного зростання:

  • ТОВ «Еко-Сфера» - обсяги виробництва 370 млн. грн.  (+37,8%)
  • ТОВ «Траунутришин» - 585 млн. грн. (+47,5%)
  • ТОВ «Калинівський машзавод» - 199,4 млн. грн. (+14,7%)
  • ТОВ «Агромаш-Калина» - 125 млн. грн. (+65%)
  • ТОВ «Писарівський кар’єр» - 58,2 млн. грн. (+90%)

Стабільно працює ТОВ «Діваріо» (+9,4%), «Калина» (+8,8%) та інші підприємства.

Стратегічним орієнтиром моєї роботи, роботи органів місцевого самоврядування та головним пріоритетом економічної політики є максимальне сприяння реалізації інвестиційних проектів.

У 2018 році:

  • На території Писарівської територіальної громади компанією «Енергоінвест» введено в експлуатацію електростанцію потужністю 0,8 МВт;
  • В с.Іванів на приватному підприємстві «Кулик» готовий до експлуатації сучасний свинокомплекс на 7000 голів;
  • На базі Писарівського кар’єру проводиться реконструкція заводу по виробництву бетону, монтуються залізничні під’їзні шляхи;
  • На території Павлівської територіальної громади виділено 52 га землі компанії KNESSдля встановлення станції на відновлювальних джерелах енергії (сонячна енергія) потужністю 24 МВт (зареєстровано ТОВ «Енерголан плюс»);
  • Розширює виробничі потужності ТОВ «ДІваріо» із залученням іноземних інвестицій на суму 1 млн.євро;
  • На території Байківської територіальної громади компанією ТОВ «Агрохімперспектива» впроваджується проект по вирощуванню фруктовий та ягідних культур;
  • ТОВ «Херсонський комбікормовий завод» у вересні-жовтні поточного року планує здати в експлуатацію підприємство з виробництва комбікормів потужністю 300 тон в рік

 

Сільське господарство

Валове виробництво молока по району за 2018 рік складає 20,8 тис. тонн, що на 1,5 тис. тонн або на 8% більше попереднього року.

Найпотужнішим виробником молока в районі є ПОСП «Нападівське», де утримується майже 1100 голів корів, а це третя частина від наявного в сільгосппідприємствах. Від кожної корови за минулий рік одержано 9800 кг молока. На сьогодні в господарстві щодоби виробляється понад 30 тонн молока, або майже половина районного обсягу, при середньодобовому надої від корови  32 кг молока.

В сегменті реалізації м’яса яловичини лідируючу позицію – а це майже 30% від загально районного обсягу зберігає за собою СТОВ «Промінь».

Для покращення матеріально-технічної бази тільки в 2018 році сільгосппідприємствами району придбано 40 одиниць високопродуктивної техніки вітчизняного та іноземного виробництва на загальну суму 54,2 млн. грн.

Найсучасніші зразки технічного оснащення сьогодні використовуються в агровиробництві передовими агроформуваннями, наприклад в СТОВ «Промінь»:

  • Зернозбиральний комбайн Клас «Лексіон-670» - вартість майже 10 млн. грн. -2 шт
  • Самохідний бурякозбиральний комбайн «Холмер» (вартість 5 млн. грн.. в 2011 році)
  • Посівний агрегат «Хорш-Пронто» (майже 2 млн. грн. в 2011)
  • Трактор ФЕНД -936 (2,2 млн. грн. в 2011 Р.)

Кардинальні зміни також відбуваються у переоснащенні всієї логістики приймання зерна, його очистки, сушки та зберігання. На зміну старій інфраструктурі споруджено промислові автоматизовані зерноелеваторні комплекси, які можуть одночасно зберігати, наприклад, біля 7 тис. тонн зерна в СТОВ «Промінь», або 18 тис. тонн в ПОСП «Нападівське».

Крім виробничих питань, сільгосппідприємства району здійснили виплату орендної плати на загальну суму 12,4 млн. грн., що складає 100% від договірних зобов’язань.

Вагомий внесок в соціально-економічний розвиток  району в 2018 році здійснено агропромисловим комплексом району.

Зокрема сільгосппідприємствами району отримано валовий збір зернових культур в обсязі 205,4 тис. тонн при середній урожайності 73,0 ц/га, що є рекордним показником.

До п’ятірки лідерів по урожайності зернових ввійшли агроформування в яких отримано понад 100 ц/га, а саме:

  • ПОСП «Нападівське»
  • СТОВ «Промінь» с.Черепашинці
  • ТОВ «Поділляагропродукт» с. Бережани
  • ТОВ «Калинівський Агрохім» с. Байківка
  • Філія Прат «Зернопродукт» с. Райки

Сільгосппідприємства району в минулому звітному році зібрали надзвичайно щедрий урожай зерна кукурудзи – на рівні 126 тис. тонн, при середній урожайності майже 100 ц/га.

А аграрії ПОСП «Нападівське» по цій культурі досягли небувалого до цього часу результату – 158,2 ц/га.

Бурякосіючими господарствами району накопано та вивезено на 3 переробні заводи 91,4 тис. тонн цукровини. Урожайність солодких коренів склала 632,5 ц/га.  Незмінним флагманом цієї галузі є СТОВ «Промінь» с.Черепашинці, якому належить 26,3 тис тонн, або майже 30% валового виробництва цукрових буряків по сільгосппідприємствах району.

Найвищі показники урожайності солодких коренів досягнуто в ПП «Радівське» та ПОСП «Нападівське» - понад 800 ц/га.

Надійний фундамент хліборобами району закладено і під майбутній урожай поточного року.

Озимі зернові посіяно на площі 13,2 тис. га, що на 32% більше до запланованого, озимий ріпак розміщено на площі 3,2 тис. га, що складає 107% до прогнозу.

Що стосується тваринницької галузі, то в агроформуваннях району сконцентроване найчисельніше в області поголів’я ВРХ, яке станом на 01.01.2019 року нараховує відповідно 10,4 тис. голів ВРХ в т.ч. 3,2 тис. голів корів, а також утримується 3,9 тис. голів свиней та 165 тис. голів птиці.

 

Медцентр

 Протягом 2018 року продовжувалась робота по зміцненню матеріально-технічної частини закладів охорони здоров’я що входять до складу районного медичного центру ПМСД.

В липні силами громади села, при підтримці районної ради було завершено капітальний ремонт Сальницької амбулаторії ЗПСМ. Приміщення закладу було реконструйовано з кабінетів та актової зали будівлі сільської ради. Проведено сучасний ремонт кабінетів амбулаторії, закуплено необхідні меблі та сучасне обладнання. Створено всі умови для перебування в закладі пацієнтів, та роботи медичного персоналу.

В жовтні поточного року Пиківська амбулаторія сімейної медицини почала надавати первинну допомогу жителям громади в капітально відремонтованому приміщенні, яке розташоване поруч з соціальною лікарнею для осіб похилого віку. Облаштовано територію,  покладено 200 кв. м. тротуарної плитки, закуплено і встановлено лавки для відпочинку. Основні витрати на себе взяло місцеве сільськогосподарське підприємство на чолі з депутатом районної ради Кірічуком В.В.

Протягом року було закуплено медичне обладнання та вироби медичного призначення на суму 188 тис. грн.

На медичні препарати для невідкладної допомоги виділено 51 тис. грн.

На безкоштовні рецепти для пільгових категорій населення виділено 199,3 тис. грн.

На знеболюючі наркотичні засоби для онкохворих 30,8 тис. грн.

Протягом 2018 року в районі реалізовувалась Урядова програма «Доступні ліки». На відшкодування лікарських засобів для лікування хворих гіпертонією, цукровим діабетом, бронхіальною астмою, було виділено 1млн.115 тис. грн. Всі кошти до кінця року було реалізовано.

Для роботи сімейних лікарів в умовах реформування галузі було закуплено медичну інформаційну систему (програмне забезпечення) на 20 робочих місць на загальну суму 200 тис. грн. Крім того було закуплено 3 принтера (3 в 1).

Для  Черепашинецької  амбулаторії ЗПСМ  місцевим господарством було закуплено – 1 ноутбук.

 

ЦРЛ

Калинівська центральна районна лікарня являється багатопрофільним медичним закладом, який надає спеціалізовану вторинну медичну допомогу  і обслуговує 57 тис. 382 чоловік. В складі ЦРЛ функціонує стаціонар на 225 ліжок по 12 профілям та поліклініки на 500 відвідувань в зміну. Щоденно амбулаторний прийом забезпечують 38 лікарів-спеціалістів. Поліклініка забезпечена сучасним обладнанням: цифрова флюрографічна установка, 2 гастродуоденоскопа “Фуджинон”, комп`ютерний кардіограф, холтер добового АТ та ЕКГ, апарат високочастотний електрохірургічний ЕХВА – 350, УЗД апарати та інші.

  Кваліфіковані медичні кадри, наявність сучасної апаратури дозволяють застосовувати новітні технології:

  • тромболізисну терапію при гострому інфаркті міокарда;
  • малоінвазивні лапараскопічні оперативні втручання в хірургії, гінекології, урології, гістероскопія;
  • операції на ЛОР-органах у дітей під загальним знечуленням;
  • проведення всіх видів ендоскопічного (окрім колоноскопії) і ультразвукового дослідження, рентгенологічного обстеження;
  • діагностування складних порушень серцевого ритму за допомогою цілодобового холтерівського моніторування ЕКГ;
  • цілодобове моніторування артеріального тиску;
  • лікування варикозної хвороби ніг методом склеротерапії в поєднанні з ендовазальною лазерною коагуляцією;
  • лікування різних форм гриж передньої черевної стінки з використанням сітчатих матеріалів;
  • однополюсне протезування кульшового суглобу, артроскопія, блокуючий остеосинтез;

     -      операції з приводу катаракти, глаукоми, косоокості.

На базі поліклініки ЦРЛ розгорнуто денний стаціонар на 43 ліжка,  де медична допомога надається 6 днів на тиждень,  проліковано 1225 хворих.

Функціонує “Клініка дружня до молоді”.

Сьогодні в лікарні працює колектив медичних працівників кількістю 551чоловік, який об’єднує 105лікарів,  233чоловік  середнього медичного персоналу, молодшого  медперсоналу 114 та обслуговуючого персоналу – 99чоловік.

  Бюджет Калинівської ЦРЛ на 2018рік з урахуванням змін затверджений в сумі 45млн. 800тис. 949грн., видатки склали 45 млн. 524тис. 287 грн.

Протягом поточного року проводилисьцентралізовані заходи з лікування хворих  на цукровий діабет. Для цього з державного бюджетувиділено 1035868 грн, з районного 115069,80 грн, змісцевого  149550,00 грн.

Проведено операцій в стаціонарі – 2249, прооперовано хворих – 2024,

амбулаторних операцій – 2360.

В розділі роботи ЦРЛ важливе місце займають показники амбулаторно-поліклінічної роботи, одним із яких є відвідування.

         Всього за рік виконано 203 тис. 896 амбулаторних відвідувань в поліклініку ЦРЛ.  З приводу профілактичних оглядів  виконано   116 тис. 645 відвідувань.

В поліклініці проведено 21347 різних видів функціональних обстежень, 1762 ендоскопічних обстежень, 12704 осіб отримали лікування в фізіотерапевтичному відділенні  проведенр 199631 процедур, в кабінеті ЛФК пролікувалось 1463 осіб, відпущено 13383 процедур.

В 2018  році проведенокапітальні та поточні ремонти:

  • Капітальний ремонт благоустрою доріжок і площадок біля поліклініки     
  • Капітальний ремонт по утепленню будівлі триповерхової поліклініки

В 2018 році лікарня взяла участь у 2-х обласних конкурсах проектів «Рух без обмежень – право кожного», на яких виділено 548,6 тис.грн. (співфінансування обласне та благодійна допомога), а також інклюзивно-реабілітаційний комплекс «Надія» - 534,4 тис. грн.           

В 2018 році проведено капітальні та поточні ремонти:

  • Побудований куточок реабілітаційного затишку для людей з обмеженими можливостями та учасників АТО, які перебувають на стаціонарному лікуванні;
  • Поточні ремонти пологового, гінекологічного, дитячого, терапевтичного, неврологічного, хірургічного, інфекційного відділень.
  • Поточні ремонти кабінету гастроентеролога, 3-х кабінетів бухгалтерії.

Проводиться капітальний ремонт інфекційного відділення, планується відкриття баклабораторії.                     

 

У 2018році  придбано :     

  За  державні кошти:

- Артроскоп з інструментарієм – 298 200 грн.;

- Стерилізатор паровий (2шт.) – 180 500 грн.;

- Аквадистелятор електричний – 12 400 грн.;

- Мед. ендоскопічний аспіратор-іригатор – 26 000 грн.;

- Мед. ендоскопічний  азовий інсуфлятор – 68 600 грн.;

- Набір офтальмологічних пробних окулярних лінз – 12 520 грн.;

- Монітор пацієнта – 15 880 грн.;

- Стерилізатор (3 шт.) – 42 240 грн.;

- Термостат (3 шт.) – 66 000 грн.;

- Фетальний монітор – 93 720 грн.;

- Насос шприцевий (2 шт.) – 51 140 грн.;

- Мікроскоп – 14 950 грн.;

 За власні кошти:

- Комп`ютер (4 шт.) – 50 149 грн.;

- Принтер-сканер (2шт.) – 13 000 грн.;

- Проектор – 8 668 грн.;

- Проекційний екран – 7 196 грн.;

- Алкотестер – 19 741,50 грн.;

- Бетонозмішувач – 8 000 грн.;

 

 

Соціальний захист

Протягом 2018 року всі відділи управління праці та соціального захисту населення працювали відповідно до планів роботи, прагнучи забезпечити соціальні потреби малозахищених верств населення шляхом надання їм допомог, компенсацій, гарантій, пільг.

Управлінням праці та соціального захисту населення за 12 місяців 2018року нараховано державну соціальну допомогу малозабезпеченим громадянам на суму 21190,6тис. грн. 454 сім’ям, державну допомогу сім’ям з дітьми – 2694 сім’ям на суму 46158,8 тис. грн. Заборгованості немає. Нараховано державну соціальну допомогу 748 інвалідам з дитинства І – ІІІ групи та дітям-інвалідам до 18 років на суму 16303,5 тис. грн.; допомогу по догляду за інвалідами І – ІІ групи внаслідок психічного захворювання нараховано 113 інвалідам на суму 2830,0 тис. грн. Заборгованості немає.

 Станом на 31.12.2018 р. користувалося субсидією по відшкодуванню витрат на оплату житлово-комунальних послуг 6195 сімей. За січень - грудень 2018 року нараховано субсидій на суму 115872,5 тис. грн., профінансовано 202301,2 тис. грн. Кредиторська заборгованість становить 13898,3 тис. грн. За 2018 рік до управління  звернулось 9136сімей за призначенням субсидії. Щоденно до підприємств та організацій направляються запити  щодо інформації про склад сім’ї зареєстрованих у житлових приміщеннях та про оплату житлово-комунальних послуг.

 Надано пільг на житлово-комунальні послуги ветеранам Великої Вітчизняної війни, ветеранам органів внутрішніх справ, ветеранам військової служби, дітям війни, громадянам постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, працівникам та пенсіонерам охорони здоров’я, культури та освіти у розмірі 13320,7 тис. грн., відшкодовано 13572,9 тис. грн.(в тому числі заборгованість за .2017 р. –252,2 тис. грн.).

У 2018 році виплачено компенсацій по наданню пільг постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи на відпускні та стипендію, харчування, зубопротезування, медикаменти, оздоровлення –169 громадянам на суму 803,9 тис. грн.

Виділено коштів на пільговий проїзд автомобільним та залізничним транспортом у розмірі 572,3 тис. грн., профінансовано – 518,8 тис. грн. Заборгованість станом на 31.12.2019 р. – 52,8 тис. грн. (заборгованість за 2015р.).

Станом на 31.12.2018року заборгованість із виплати заробітної плати погашена повністю.

Особлива увага приділяється особам, що мають право на пільги. В  управлінні праці та соціального захисту населення перебуває 1209 учасників бойових дій, які брали участь в антитерористичній операції, з них 26 осіб мають статус інваліда війни. 24 особам встановлено статусчленів сімейзагиблих (померлих) учасників антитерористичної операції. Всі вони користуються пільгами згідно ст.12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та пільгами згідно п.5 ст.12. Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».

За 2018 рік здійснено компенсаційну виплату за навчання 15 дітей учасників антитерористичної операції, що навчаються на контрактній формі навчання денного відділення вищих навчальних закладів Вінницької області І – ІІ та ІІІ – ІVрівнів акредитації, незалежно від форми власності закладу,  на загальну суму 158,0 тис. грн.

 

Терцентр

Протягомсічня - грудня 2018року територіальний центрсоціального обслуговування (надання соціальних послуг)працював згіднозпланомроботи, відповідно до власного статуту.

До складу територіального центру входять  структурні підрозділи:

- відділення соціальної допомоги вдома;

- відділення стаціонарного догляду на 35 місць;

- відділення денного передання (соціально-побутова адаптація).  

 У звітному періоді 40 соціальних робітників віділення соціальної допомоги вдома обслуговують 506  одиноких непрацездатних громадян, інвалідів, які потребують різного виду соціальної допомоги(достав­ка про­дуктів харчування, промислових ­то­варів,приби­рання приміщення, достав­ка меди­каментів,виклик медпра­цівника,приго­тування їжі,ремонтжитла,до­ставка палива,до­ставка води,зв'язок з держ­устано­вами,обро­біток городу,прове­дення індивідуальних бесід,гігієна оди­ноких таінші послуги).

   Один соціальний працівник у сільській місцевості обслуговує 12 осіб, а у місті Калинівка - 15 осіб похилого віку. Всі соціальні робітники забезпечені сумками, тонометрами, рукавицями, канцелярськими приладдям; 36 соціальних робітників отримали велосипеди.

   У селі Нова Гребля функціонує відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання «Затишок» на 35 місць, в якому проживає 31 особа. Вартість обслуговування у стаціонарному відділенні на місяць у 2018 році становить в середньому – 5,2 тис. грн.  Закупка продуктів проводиться частково за рахунок пенсійних коштів та благодійної допомоги.  

   Третій рік поспіль для опалення стаціонарного відділення соціального захисту одиноких громадян похилого віку «Затишок» у Новій Греблі використовують обрізане гілля дерев.  Його заготовляють, розчищаючи  старі граби у парковій зоні села, яка межує із соціальним закладом. За звітній період було  у такий спосіб заготовили біля 100 кубометрів дров.

Заклад постійно оновлюється та стає комфортнішим для проживання. На стадії завершення облаштування кімнати з покращеними умовами, перебування у якій буде платним. В житті є різні ситуації, коли потрібен тимчасовий або постійний догляд за людьмипохилого віку, діти яких з тих чи інших причин не мають змоги доглядати за ними.  Умови у цій кімнаті будуть максимально наближені до домашніх: хороші нові меблі, телевізор, холодильник, мікрохвильова піч. Поруч облаштована  ванна кімната з відокремленим санвузлом.Проведено ремонт у їдальні та кухні закладу.  Проведено капітальний ремонт в одній з кімнат для проживання підопічних. Також з метою енергозбереження замінено 13 вікон на металопластикові.

В користуванні відділення стаціонарного догляду знаходиться земельна ділянка. Силами  працівників терцентру на ній вирощується картопля та різна городина.

  У відділенні соціального захисту одиноких громадян похилого віку „Затишок” до свят постійно проводять концерти, зустрічі з благодійниками та видатними і цікавими людьми.

 Терцентр активно співпрацює із сільськими радами, місцевими підприємствами, керівниками підприємств та сільгоспвиробниками, які надають підопічним комунальної установи благодійну допомогу. За 2018 рік отримано благодійної допомоги на суму – 103 тис. грн.

  У відділення денного перебування обслуговується 261 особа. При відділенні функціонує університет, у якому є 5 факультетів.

 У селі Пиків в приміщенні сільської лікарні 26 жовтня відкрили відділення для денного перебування одиноких людей похилого віку.  Відділення розраховано на 15 ліжок, які розташувались у комфортних кімнатах-палатах, де є умивальники, шафи, тумбочки та столики. У їдальні встановили плазмовий телевізор. На кухні плита, холодильник, мікрохвильова піч. Є у відділенні душова з пральною машинкою, де стареньким можуть попрати речі, внутрішній туалет. Облаштована територія і навколо будівлі: є альтанка, лавки, плиткою вистелені доріжки.

  Підопічні відділення зможуть отримати первинну медичну допомогу: відділення знаходиться в одному приміщенні з сільською амбулаторією. Доглядають за старенькими пиківчанами чотири працівниці терцентру.

 Для підвищення кваліфікації соціальних робітників керівництво терцентру використовує такі форми навчання, як: щомісячні наради-семінари, запрошуються спеціалісти з різних державних установ, проводяться робочі поїздки в терцентри інших районів для обміну досвідом роботи.

 За підсумками роботи кращі соціальні робітники нагороджуються грошовими преміями, грамотами від терцентру та районної ради.

У територіальному центрі регулярно проводиться прийом  громадян з різних питань, розглядаються їхні запити.

Свою роботу установа висвітлює в соціальних мережах.

 

Освіта

Виховання майбутніх поколінь тісно пов’язано з модернізацією системи освіти.

В районі функціонує 10 дошкільних навчальних закладів та 13 навчально-виховних комплексів, в яких виховується 728 дітей. При загальноосвітніх навчальних закладах здобувають дошкільну освіту 64 дитини віком від 5 до 6 років.

Мережа загальноосвітніх шкіл в районі складає 26 закладів, в яких навчається 2708 учнів (10 шкіл І-ІІІ ступеня,  3 школи  І-ІІ ступеня, 13 навчально-виховних комплексів «загальноосвітній навчальний заклад – дошкільний навчальний заклад»).

Створення комфортних умов для навчання, виховання та розвитку учнів і вихованців в навчальних закладах  - є одним з основних завдань,які ставить перед собою районна рада.

Здійснюються роботи по впровадженню енергозберігаючих технологій в навчальних закладах району.

Проведено капітальний ремонт покрівлі промислової котельні в Корделівській СЗШ І-ІІІ ступенів.

Проведено утеплення фасадів приміщень в школах району с. Радівка, Шепіївка, Бережани, Заливанщина, Люлинці, Лісова Лисіївка, а також фасаду спортивного залу НВК ЗОШ   І-ІІІ ст.ДНЗ с. Сальник.

Завершено ремонт покрівлі в ЗОШ І-ІІ ст. с.Бережани, ЗОШ – дитячий садочок с.Заливанщина, здійснено капітальний ремонт І черги покрівлі в навчальному закладі с. Голендри. Утеплено перекриття НВК с. Лемешівка.

Крім поточного ремонту піддашків в НВК ЗОШ І-ІІІ ст. ДНЗ с. Мізяків було відремонтовано системи водовідведення.

В НВК ЗОШ І-ІІІ ступенів ст. ДНЗ с. Сальник проведено вибірковий капітальний ремонт підлоги в 3 класних та на 3-му поверсі.

В багатьох школах району проведена значна робота по заміні старих віконних блоків на сучасні енергозберігаючі.

За літній підготовчий період до нового навчального року здійснено заміну 140 вікон на енергозберігаючі, зокрема   ЗОШ І-ІІІ ст. с.Уладівське (46в.), НВК ЗОШ І-ІІІ ст. – ДНЗ с. Лемешівка (25в), НВК ЗОШ І-ІІІ ст. –ДНЗ с.Лісрва Лисіївка (14в), НВК ЗОШ І-ІІІ ст. – ДНЗ с. Дружне  (18 в), ЗОШ І-ІІІ ст. с.Глинськ (37в.).

В навчальному закладі с. Корделівка здійснюється капітальний ремонт спортзалу та роздягалень із встановленням системи рекуператорів.

В НВК ЗОШ І-ІІІ СТ –ДНЗ с. Лісова Лисіївка проводяться роботи по реконструкції спортивного майданчика.

З метою створення нового освітнього середовища проводиться відповідна робота по облаштуванню шкіл меблями, обладнаннями і дидактичними матеріалами. Згідно Постанови КМУ від 04.04.2018 року «237 «Деякі питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа» та розпорядження голови Вінницької обласної державної адміністрації від 10.05.2018 № 376 згідно розподілу державної субвенції для Калинівського району були виділені кошти в сумі 1072,6 тис. грн.

Протягом вересня-жовтня 2018/19 н.р. для перших класів на умовах співфінансування коштів місцевого бюджету та із залученням коштів спонсорів окремими закладами було здійснено закупівлю багатофункціональних пристроїв, ноутбуків, ламінаторів, телевізорів, меблів (шафи для зберігання засобів навчання, столики та стільці для облаштування зони відпочинку), а також додаткового обладнання (флеш-накопичувачі, стаціонарні дошки, коркові дошки, фліпчарти, навушники з мікрофонами, контейнери для роздаткового матеріалу)для проведення уроків з першокласниками згідно з Державним стандартом початкової освіти в рамках реалізації Концепції «Нова українська школа»

 

Сімї молоді

З метою підвищення в суспільстві престижу сім'ї, утвердження пріоритетності сімейних цінностей, підвищення ролі батьків у вихованні дитини у навчальних закладах району постійно проводяться заходи, спрямовані на популяризацію сімейних традицій і цінностей, підвищення престижу багатодітних сімей.

На 17 сесії районної ради 7 скликання 22 грудня 2017 року рішенням 400 затверджено Районну комплексну програму підтримки сім’ї, запобігання  домашньому насильству, забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків та  попередження торгівлі людьми на період до 2021 року.

З метою пропаганди сімейних цінностей проводяться заходи до Дня Сім'ї та Дня матері (зокрема спортивні змагання «Мама, тато, я – спортивна сім'я»), забезпечується участь у тотожних обласних заходах.

У закладах освіти (школи, ПТУ – 21, ДНЗ «Гущинецьке ВПУ – 32», КТК) проведено бесіди та зустрічі зі зразковими сім’ями, спрямовані на підвищення ролі жінки-матері, сім’ї у духовному та інтелектуальному розвитку молоді і дітей - 37.

Здійснення молодіжної політики

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 28 січня 2009 року № 41 «Про затвердження Державної цільової соціальної програми «Молодь України» на 2017-2020 роки» на 10 сесії 7 скликання, яка відбулась 31 березня 2017 року, згідно рішення № 216 затверджено районну програму «Молодь Калинівщини» на 2017-2020 роки. На фінансування заходів програми у 2018 році було виділено 25 тис. грн.

Заходи програми здійснюються за наступними напрямами:

1. створення умов для інтелектуального самовдосконалення молоді, творчого розвитку особистості:

2. утвердження патріотизму, духовності, моральності та формування загальнолюдських цінностей:

3. пропаганда здорового способу життя

4. створення сприятливого середовища для забезпечення зайнятості молоді.

5. надання підтримки молодіжним та дитячим громадським організаціям

6. забезпечення реалізації прав молоді з особливими потребами

7.  військово-патріотичне виховання молоді

Щороку молодь бере безпосередню участь у ряді культурно-масових заходів, які проходять у районі – це, зокрема, відзначення річниці з Дня народження С. Руданського, заходи до Дня Конституції, Дня Незалежності України, Дня молоді та под.

  •  Проводяться конкурсно-розважальні заходи до Дня закоханих, 8 Березня, Дня студента та под., що відбуваються на базі Калинівського технологічного коледжу;

Оздоровлення

На відпочинок дітей у пришкільних таборах в 2018 році з місцевого бюджету виділено кошти в сумі 301,6 тис. грн. 

На оздоровлення дітей в стаціонарних закладах відпочинку та оздоровлення в 2018 році з місцевого бюджету району виділено 20 тис. грн.

Відповідно до закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей» діти, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, тобто діти, які належать до пільгових категорій (діти-сироти, діти, позбавлені батьківської опіки та піклування, діти загиблих учасників АТО, діти з багатодітних малозабезпечених сімей і т.п.) мають можливість оздоровлюватись за рахунок державних коштів.

Протягом 2018 року в стаціонарних закладах області та України оздоровлено понад 90 дітей пільгових категорій;

- через Комунальну установу «Калинівський районний медичний центр первинної медико-санітарної допомоги» санаторно-курортним оздоровленням в межах області та поза її межами охоплено  – 62 дитини.

3 дитини, батьки яких загинули в зоні АТО, влітку відпочивали в Польщі.

3 дитини, батьки яких загинули в зоні АТО, в грудні їздили на відпочинок до Єгипту.

Протягом 2018 року відпочинком та оздоровленням охоплено 3 642 дитини, що становить 58,2% від загальної кількості дітей шкільного віку.

Розвиток фізичної культури і спорту

Згідно рішення №399 17 сесії районної ради 7 скликання, яка відбулась 22 грудня 2017 року затверджено Соціальну Програму розвитку фізичної культури і спорту у Калинівському районі на 2018-2022 роки. На дану програму з місцевого бюджету у 2018 році було виділено – 34 тис. грн. та додатково на відвідання дітьми з обмеженими фізичними можливостями басейну з метою їх реабілітації – 122 тис. 500 грн. (субвенція міської ради).

Крім 2 спортивних шкіл (Калинівська ДЮСШ «Авангард» та Калинівська ДЮСШ (відділу освіти)) в районі функціонують ФСТ «Колос», громадська організація «Федерація гімнастики», громадська організація «Федерація футболу», спортивні клуби «Лідер», «Еней», «Сокіл» та «Барс», які пропагують патріотичне виховання, забезпечення зайнятості молоді, здоровий спосіб життя, профілактику негативних проявів у молодіжному середовищі.

За підсумками конкурсу «Проведення Олімпійських заходів у 2018 році серед районів та міст обласного значення Вінницької області» Калинівський район зайняв 2 місце та нагороду сертифікатом на спортивний інвентар та сувенірну продукцію на суму 7 тисяч гривень.

За підсумками обласного рейтингу зі спортивної роботи 2018 року серед районів першої групи Калинівський район посів І місце.

Культура

          В Калинівському районі продовжується робота з реалізації заходів обласних та районних галузевих програм із збереження та використання об’єктів культурної спадщини, розвитку та функціонування української мови, розвитку краєзнавства та традиційної народної культури, сприяння діяльності аматорських колективів.

Забезпечено збереження і розвиток мережі  закладів культури, кадрового потенціалу, створення умов для задоволення інформаційних, освітніх та культурно-мистецьких потреб населення.

Реалізацію державної політики в галузі культури забезпечує 81 заклад культури: 40 клубних установ, 36 бібліотек, дитяча музична школа, 3 музеї.

Мережа закладів культури відповідає соціальним нормативам. Її діяльність забезпечують 188 працівників.

Клубні заклади району сприяють залученню широких верств населення до надбань традиційної культури та мистецького аматорства.

При клубних закладах працюють 297 клубних формувань, які нараховують 2723 учасники, з них - 144 формувань для дітей, в яких розвивають свої здібності 1547 дітей. В районі функціонує 237 колективів художньої самодіяльності (2293 учасники), в тому числі дитячих колективів – 98 (1361 учасник). З них 24 аматорських колективи носять почесне звання «народний» (19 колективів) та «зразковий» (5 колективів), які постійно беруть участь в Міжнародних, Всеукраїнських, обласних та районних фестивалях-оглядах, конкурсах, мистецьких акціях, в організації та проведенні різноманітних культурно-мистецьких заходів. 

          Традиційно  щороку в Калинівському районі проводиться Всеукраїнське свято сатири та гумору “ І я знов живий, світ оглядую”, присвячене річниці від дня народження поета-гумориста Степана Васильовича Руданського, яке в 2009 році набуло статусу Всеукраїнського.

          Щорічно проводиться ряд фестивалів таконкурсів:

- районний фестивальдитячої творчості «Веселі дзвіночки»;

- районний конкурс дитячої та юнацької творчості «Зорепад»;

- районний родинний пісенний фестиваль «Мелодія сердець»;

- районне фольклорне свято «Чопова криниця-душі моєї джерело»;

- районний фестиваль гумору «Пиків сміється – Україна не здається»;

- районний конкурс читців, присвячений пам’яті Т.Г.Шевченка;

- районний конкурс читців гумору імені Cтепана Руданського.

       При центральній  районній  бібліотеці  працює літературне об’єднання  «Калинове намисто» (10 учасників) та молодіжний літературно-поетичний клуб «Первоцвіт» (20 учасників).

          В центральній районній бібліотеці, районній бібліотеці для дітей та в сільських бібліотеках постійно організовуються книжкові виставки, перегляди літератури, тематичні полички, літературні години, тематичні вечори, конкурси на краще читання творів, лекції, круглі столи з нагоди відзначення ювілейних дат, державних свят та районних заходів.

          У 5 бібліотечних закладах району, які знаходяться в приміщеннях клубних закладів (Калинівській центральній районній бібліотеці, Павлівській сільській бібліотеці, Іванівській сільській бібліотеці, Бережанській сільській бібліотеці, Черепашинецькій сільській бібліотеці), що отримали комп’ютерне обладнання в рамках міжнародної програми «Бібліоміст», відвідувачі мають широкий та безкоштовний доступ до світових інформаційних ресурсів, а також можливість отримання правових онлайн-консультацій за допомогою Skype-зв’язку.

Бібліотечні установи, як інформаційні центри, комплектуються необхідними періодичними виданнями та новою сучасною літературою. В 2018 році передплачено 260 назв, 1389 примірників на загальну суму 178 тис. 232 грн. Придбано 732 примірники книг  на 57 тис. 322 грн.

          Калинівська  дитяча  музична  школа  забезпечує  позашкільне  виховання  дітей (325 учнів), навчально-виховний процес забезпечують 33 викладача. У школі працює 7 відділів: фортепіано, струнно-смичкових, народних, естрадно-духових інструментів, сольного співу, музично-теоретичних дисциплін, хореографії. Вихованці школи є учасниками Всеукраїнських, обласних та районних фестивалів та  конкурсів.

         Школа забезпечена музичними інструментами та технічним оснащенням.

         Приміщення закладу відремонтоване та знаходиться в гарному стані,

        Реалізацію національної музейної політики  у  Калинівському  районі  здійснюють 3 музеї, з яких 2 із званням «народний»: літературний музей Степана Руданського в с.Хомутинці та музей історії Уладово-Люлинецької  дослідної селекційної станції. Також на громадських засадах функціонує музей історії села Дружелюбівка.

        Літературний музей  Степана Руданського  знаходиться  в  задовільному  стані. В цьому році зроблено ремонт стелі в одній залі.

                 В Калинівському районі постійно триває робота щодо зміцнення матеріально-технічної бази закладів культури. За сприяння органів виконавчої влади та місцевого самоврядування в 2018 році проведено ремонт 30 закладів культури на загальну суму 10 млн. 658 тис. 331 грн.

Здійснено заходи щодо оновлення технічного ресурсу установ галузі. На придбання звукопідсилюючої та світлової апаратури, музичних інструментів, сценічних костюмів, оргтехніки, меблів використано 1 млн. 939тис. 797грн.
          Протягом 2018 року здійснено капітальні ремонти в 11 закладах, а саме: 

- в Павлівському сільському будинку культури, сільській бібліотеці та бібліотеці для дітей; Котюжинецькому сільському будинку культури та сільській бібліотеці; Писарівському сільському клубіта сільській бібліотеці; Корделівському сільському будинку культури та сільській бібліотеці; Новогребельському сільському будинку культури та сільській бібліотеці.

 Зроблено капітальні ремонти санвузлів в Калинівському районному будинку культури.

Тривають також капітальні ремонти в Антонопільському сільському клубі та сільській бібліотеці, Вишневому сільському клубі та сільській бібліотеці, Малокутищанському сільському клубі та Мізяківському сільському клубі-бібліотеці, Сальницькому сільському клубі та сільській біблотеці та Польоволисіївському сільському клубі та сільській бібліотеці.

 Здійснюються відповідні заходи в закладах культури району і щодо енергозбереження, а саме:

- встановлено пластикові вікна – в 61 закладі;

- утеплено приміщення та відремонтовано фасади – в 33 закладах;

- відремонтовано та утеплено покрівлі – в 29 закладах.

  Також з метою зменшення обсягів споживання природного газу та економії енергоносіїв продовжується робота щодо переведення в закладах культури району газових котлів на котли з альтернативним видом палива.

  Протягом опалювального періоду з 81 закладу культури району повністю опалюється 42 заклади, з них: твердопаливними котлами опалюється 16 закладів, системами електроопалення  - 4 заклади, системами пічного опалення - 8 закладів, газовим опаленням – 14закладів. 39 закладів опалюється частково (це кімнати гурткової роботи) за допомогою електрообігрівачів.  

На 2019 рік заплановано завершення капітальних ремонтів :

  • Антонопільського сільського клубу та сільської бібліотеки;
  • Вишневого сільського клубу та сільської бібліотеки; 
  • Малокутищанського сільського клубу та Мізяківського сільського клубу-бібліотеки;
  • Глинського сільського будинку культури та сільської бібліотеки;
  • Сальницького сільському будинку культури та сільської бібліотеки;
  • Польоволисіївського сільського будинку культури та сільської бібліотеки.         

   

 На завершення звіту хочу подякувати усім  за ділову співпрацю, порозуміння та оперативність у вирішенні актуальних питань територіальних громад району.

 Районна рада відкрита для спілкування, дискусій, об’єктивнихзауважень та діловихпропозицій.

 

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація